hledání signálu...

0

Žádné produkty v košíku.

13. 2. 2017

The story – cesta od začátku (generováno umělou inteligencí 🤠)

Rok 1991. Můj rok narození. A já už tehdy věděl, že jsem stvořen pro web. Legendární Tim Berners-Lee právě v tom roce vytvořil první webový server a já jsem se narodil jen o devět měsíců později. Říkali mi malý HTML, protože už od malička jsem věděl, jak se píší tagy.

V 7 letech jsem našel svou životní lásku – tenis. Díky tomuto sportu jsem se stal závodním hráčem, účastnil jsem se turnajů a zápasů za tenisový klub Vyškov. A co je nejlepší, tyhle zkušenosti mi dneska pomáhají být motivovaný, vytrvalý a soutěživý i v podnikání. A to je také dobré, protože tam taky bývají hodně dlouhé a náročné zápasy.

V 16 letech jsem měl takovou vášeň pro tvorbu webů, že jsem se rozhodl provést menší sociální experiment. Vytvořil jsem totiž webovou stránku, která nabízela nové ikonky pro již zapomenutý messenger ICQ, a poslal ji po kamarádech. No a výsledek? Po ránu jsem se probudil ke 300 novým emailům! Od té doby vím, že kvalitní grafika a správný marketing jsou klíčové pro úspěch v online podnikání.

V roce 2008 na střední jsem se rozhodl využít svých kreativních schopností a začal modelovat 3D kuchyně na míru. Zákazníci byli nadšení a já se naučil pracovat s programem Solidworks 3D natolik, že jsem získal certifikát o dosažení pokročilé úrovně.

Na střední škole jsem se naučil, jak důležité je, aby obal nějakého produktu vypadal dobře. A protože jsem byl nadšený 3D modelář, vytvořil jsem si vlastní “obal” – a to pro můj minibike. Do šroubku jsem ho rozebral a každý jeho díl pečlivě namodeloval v programu SolidWorks 3D. Nakonec jsem se rozhodl ukázat svůj model širšímu publiku a zúčastnil se soutěže. I když jsem skončil jen na třetím místě v rámci české republiky, byl to pro mě obrovský úspěch. A kdo ví, možná bych byl první, kdybych do modelu přidal turbo a rakety.

Od roku 2009 jsem vstoupil do světa webového designu a získal svou první zakázku. Zákazník chtěl jednoduchou prezentaci, tak jsem mu dal jednoduchou prezentaci… ale ve flashi! Ano, ten krásný, zastaralý plugin, který dokázal zobrazit animace a videa, ale také uměl celou webovou stránku pořádně zpomalit.

Během studia jsem si začal vydělávat tvorbou webů a získal jsem větší zkušenosti než z praxe ve stáži. Když jsem se rozhodl podnikat, nebylo to jako vyměnit žárovku – bylo to jako vyměnit celý elektrický systém. Ale věděl jsem, že je to můj sen a že to dokážu. Dnes poskytuji komplexní online řešení pro firmy, od tvorby webů až po marketing. Na realizaci nepracuji sám, ale dohlížím na tým freelancerů, kteří jsou specialisti ve svém oboru. A když vidím, jak se zákazníkům daří v online světě, cítím se jako hrdina superhrdinského filmu.

Rok 2012, rok prvního e-shopu! V té době jsem byl nadšeným nováčkem v oblasti e-commerce programování. Rozhodl jsem se vyzkoušet tehdejší novinku na vzestupu v open source světě – Prestashop. Zároveň jsem se dostal k první tvorbě šablon pro tento systém, což byla úžasná výzva.

Rok 2014, kdy se ze mě stal oficiální programátor analytik. To nebylo jen tak. Nejprve jsem musel projít náročnou školou VUT fakulta informatiky, kde jsem se naučil navrhovat ICT řešení. Musel jsem vymýšlet datové modely a experimentovat s implementací. Ale to nejtěžší bylo automatizované testování, kdy jsem si připadal jako robot, co se učí plavat. No a teď jsem tady, s certifikátem v ruce a s připravenými nápady, jak posunout nejen svět ICT o kousek dál.

Rok 2015 mi přinesl nejen bakalářský titul, ale i mnoho programátorských výzev. S vysokoškolským diplomem jsem se cítil jako superman, jen místo červeného pláště jsem měl kapesní ochranné pouzdro na notebook. Prvním úkolem bylo vytvoření interpretu PHP syntaxe. Připadal jsem si jako kouzelník, který si hraje s kouzelnickou hůlkou. Ale nejvíce mě nakopla bakalářská práce, kdy jsem navrhl a naprogramoval informační systém pro firmu. Bylo to jako účastnit se reality show, kde jsi zodpovědný za všechno od začátku až do konce. Po ukončení studia jsem se stal freelancerem a dnes se cítím jako Robin Hood, ale místo pomoci lidem, pomáhám firmám s jejich programovacími a marketingovými problémy a řeším je za ně.

Rok 2015 – byla také první externí spolupráce s agenturou a moje praxe šla na plno! Kromě vývoje webů jsem se začal zabývat i marketingem. Takže když máte problém s PPC, nebo se vám SEO nezlepšuje, neváhejte a zavolejte mi. A když už budeme u toho, můžu vám rovnou navrhnout nový e-shop, který bude vypadat líp než ten starý. Díky pomocem pro agentury jsem získal spoustu zkušeností, díky kterým dnes dokážu využít webové technologie na plno. Klientům spravuji Prestashop e-shopy, WordPress stránky, Laravel informační systémy na míru a Nette informační systémy. Navíc jsem nápomocný při vytváření grafických návrhů a nejnověji se snažím řešit online marketing. Největší výzvu mi představují PPC a SEO analýzy. Ale já jsem odhodlaný udělat z těch kliků a návštěv pořádný boom!

pro: příběh